۲ محصول فناورانه و دانش بنیان از تولیدات جوانان استان بوشهر با حضور وزیر علوم رونمایی شد


محمدعلی زلفی گل  در آیین رونمایی از ۲ محصول فناورانه و دانش بنیان در پارک علم و فناوری خلیج فارس(بوشهر) در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: طی دو سال اخیر در استان بوشهر کارهای بزرگی انجام شده و تلاش های استاندار جهادی ستودنی است.

وی افزود: امروز در دشتی و تنگستان بالغ بر ۳۰۰ پروژه اقتصادی و عمرانی افتتاح و کلنگ زنی شد که نشانه توسعه و پیشرفت این مناطق است.

وزیر علوم ابراز داشت: امروز شاهد پویایی حوزه های علم و فناوری در استان هستیم.

زلفی گل تصریح کرد: اکنون نیز در پارک علم و فناوری خلیج فارس، محصولات دانش بنیان و فناور رونمایی شدند که ارزش و اهمیت بسیار زیادی دارند.

وی اضافه کرد: تولیدات دانش بنیان جوانان بوشهری، علاوه بر اینکه موجب خودکفایی می‌شود، ارزآوری قابل توجهی نیز دارند.

وزیر علوم بر لزوم حمایت از شرکت های دانش بنیان تاکید کرد و گفت: هر گونه هزینه در زمینه توسعه فعالیت شرکت های دانش بنیان، در واقع نوعی سرمایه گذاری پرسود است.

زلفی گل به اهمیت انتخابات اسفند ماه اشاره کرد و یادآور شد: در ۴۵ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مردم همواره در انتخابات، حضوری گسترده داشته و شاهد تحقق مردم سالاری دینی در کشور بوده ایم.

وی افزود: بار دیگر در ۱۱ اسفند ماه سال جاری، مردم با حضور پای صندوق های رای، دشمنان را ناکام می کنند.

در این آیین، ۲ محصول فناورانه و دانش بنیان از تولیدات جوانان بومی استان بوشهر رونمایی شد.

محصول اول “دستگاه ایستگاه هواشناسی نسیم” دارای کاربردهای ناوبری حساس مانند کنترل خودکار شناور (اتوپایلوت) و کنترل آتش و… در اختیار داشتن اطلاعات هواشناسی مانند دما، رطوبت، فشار هوا و سرعت و جهت باد بسیار مهم و حیاتی می باشد. دستگاه‌های قدیمی با استفاده از چرخش مکانیکی سرعت و جهت باد را اندازه گیری می کنند که باعث بازدهی کم و استهلاک بالا می شود. سامانه هواشناسی نسیم با استفاده از تکنولوژی آلتراسونیک، بدون داشتن قطعات متحرک این پارامترها را با دقت بالا اندازه گیری کرده و در اختیار سایر سامانه‌ها قرار می دهد.

محصول دوم نیز “دستگاه میکروفون زمین جهت نقطه یابی خطای کابل (دیجی فون)” است ، لازم به ذکر است بخش قابل توجه‌ای از انتقال برق به وسیله کابل‌های زیرزمینی انجام می‌شود، کابل‌های برق به دلایل متنوعی معیوب می‌شوند، برای رفع عیب و برقراری اتصال دوباره برق باید محل عیب کابل را شناسایی کرد، برای شناسایی محل عیب یا باید کل طول کابل برق را خاکبرداری و بررسی کرد که روش هزینه بر و زمان بری خواهد بود یا باید از فناوری روز استفاده کرد.
دستگاه میکروفون زمین جهت نقطه یابی خطای کابل (دیجی فون) بدون نیاز به خاکبرداری در کمترین زمان، محل دقیق عیب کابل برق را شناسایی کرده و به کاربر اطلاع می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *