پیام تبریک رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس به مناسبت روز کارمند


به گزارش روبط عمومی پارک علم و فناوری خلیج فارس، دکتر ابوالحسن رزمی نیا رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس با صدور پیامی فرارسیدن روز کارمند را تبریک گفت؛ در متن این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مناسبت‌های تقویمی بعضاً فرصت خوبی است که از دوستان و زحمت‌کشان حوزه‌های خاصی، یاد ویژه کنیم. چهارم شهریور در تقویم ایران عزیز، مزین است به گرامی‌داشت روز کارمند. به‌جای نوشتن‌های عمومی و تشکرهای رسمی، چند خطی را به‌یادگار خدمت شما دوست عزیزم می‌نگارم.
در دوران کنونی و عصر داده و اطلاعات، دیوان‌سالاری قطورِ چندلایه تدریجاً به محاق می‌رود و در عوض آن، سیستم مدیریت اجرایی شبکه‌ای متشکل از همه اعضای آن سازمان،‌فعال در یک بستر هم‌ارز، شکل می‌گیرد. ما همه در کنار هم، رسالت اجرایی داریم و سلسله‌مراتب به معنای کهن دیوانی آن، جایی ندارد. ارزش واقعی شما در بدنه سازمان، زمانی به درستی معلوم می‌شود که ببینیم نبودتان چقدر پُررنگ است. حالا که همه چیز روی روال و به‌شکلی عادی انجام می‌شود، سخت است فهمیدن نقش تک‌تک اجزاء؛ اما اگر هر یک از این اعضا نباشند یا دچار آسیب شوند آن‌وقت است که ارزش هریک از بازی‌گران به درستی درک می‌شود. تقدیر از کسانی که با رغبت و اخلاص، مشغول ادای وظیفه هستند، وظیفه هر انسانی است. امیرالمؤمنین (نهج‌البلاغه- نامه ۵۳) می‌فرماید: هرگز نیکوکار و بدکار در نظرت یکی نباشد، زیرا نیکوکاران در نیکوکاری بی‌‌رغبت می‌شوند و بدکاران در بدکاری تشویق می‌گردند، پس به هر کدام بر اساس کردارشان پاداش بده.
من به سهم خودم، صمیمانه سپاس‌دار کوشش‌های خالصانه شما هستم و از خداوند بزرگ، بهترین پاداش‌ها را برای شما درخواست می‌کنم. این دست‌خط را به نستعلیق به یادگار برای‌تان ارسال داشته‌ام که البته گرانی و بهای محتوای نوشته با خط آن قابل قیاس نیست؛ ارزش هر یک از ما، به تقوای ماست و اصل و اساس تقوا نیز در پرهیز از کژی‌هاست. ان‌شاءالله با دانشی که در حوزه تخصصی خود دارید، با تکیه بر تقوا، هم‌چون گذشته در ارتقاء سیستم و سازمان، کوشا باشید. امانت‌داری، حسن خلق، تعهد در انجام وظایف، دوری از حواشی بی‌ارزش و همواره خدا را مد نظر داشتن، بهترین و زیباترین توصیفی است که می‌توان برای شما، هم‌کار گران‌قدرم به‌کار برم. خداوند همواره حافظ‌تان باد.

دکتر ابوالحسن رزمی‌نیا، رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس
۴ شهریور ۱۴۰۱
بندرِ بوشهر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *