نمایشگاه فناوری اطلاعات و اچ.اس.ای در عسلویه گشایش یافت


رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور روز سه‌شنبه در این آیین گفت: تلاش متخصصان داخلی برای ساخت محصولات فناورانه مبتنی بر ارتباطات، فناوری و اطلاعات برای کشور امنیت افزا و همچنین به استقلال و خودکفایی کشور در این حوزه کمک می‌کند.

غلامرضا جلالی” افزود: تلاش در حوزه بومی سازی و استفاده از محصولات فناوری نو بسیار با ارزش و مهم است که پارک‌های علم و فناوری در این عرصه نقشی ویژه دارند.

وی ادامه داد: موضوع فناوری، امنیت و پدافند سایبری بخشی از مهره دفاع و امنیت کشور است و در شرایط کنونی فناوری در این حوزه سهمی ویژه برای دفاع از کشور و امنیت آن دارد.

جلالی اظهار کرد: در منطقه عسلویه نیز ارتباط خوبی بین صنعت و شرکت‌های دانش بنیان انجام شده که این رویکرد بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر نیز گفت: در نمایشگاه یاد شده ۵۰ شرکت داخلی، توانمندی‌های خود را در حوزه‌های فناوری اطلاعات، ارتباطات، امنیت و حراست و اچ.اس.ای به نمایش گذاشته اند.

رحمن دشتی ” افزود: این نمایشگاه‌ها تا سیزدهم دیماه از ساعت ۹ تا ۱۷ پذیرای بازدید کنند.

وی یادآور شد: در اوج تحریم‌های ظالمانه شرکت‌های توانمندی داخلی با حضور در نمایشگاه‌ها آخرین دستاوردهای خود را به حوزه صنعت عرضه می‌کنند.

رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر گفت: شرکت‌های دانش بنیان و فناور در تمام عرصه‌ها تلاش دارند تا خدمتی ایجاد کنند تا کشور از واردات محصولات و خدمات خارجی خودکفا شود.

دشتی ادامه داد: با تدابیر پیش بینی شده یک جهت و جهش سریع در حال رقم خوردن است تا کشور به انقلاب صنعت نسل چهارم دست پیدا کند.

وی افزود: برای این نسل از صنعت نیازمند جدی به شرکت هایی است که در این حوزه حرکتی جدی داشته باشند و توسعه تکنولوژی رقم بزنند.

دشتی عنوان کرد: مجموعه پارک‌های علم و فناوری تمام تلاش خود را بکار گرفتند تا براساس منویات رهبری برای ایجاد هوش مصنوعی که در نسل پنجم صنعت هدف گذاری شده ورود کنند که تحقق این مهم نیازمند حمایت ویژه از شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور است.

وی اظهار کرد: تحریم با همه دشواری‌ها منجر به عزم و اراده مصمم شرکت‌های دانش بنیان در مسیر تولیدات باکیفیت و بی نیازی کشور از واردات شده است.

دشتی افزود: در استان بوشهر نیز با توجه به ظرفیت ویژه شرکت‌های دانش بنیان از لحاظ زیرساخت و تسهیلات بانکی حمایت‌های ویژه ای در این حوزه پیش بینی شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *