درخشش شرکت های مستقر در پارک در رویداد ملی ایده‌های نوآورانه سازگاری با کم آبی


به گزارش پارک علم و فناوری خلیج فارس ابوالحسن رزمی‌نیا اظهار داشت: دو مقام توسط شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری خلیج فارس در رویداد ملی ایده‌های نوآورانه سازگاری روستاها با کم آبی کسب شد.

وی اضافه کرد: در نخستین رویداد ملی ایده‌های نوآورانه سازگاری روستاها با کم آبی که در دانشگاه خلیج فارس برگزار شد از میان سه تیم برتر این رویداد، ۲ تیم از پارک علم و فناوری خلیج فارس انتخاب شدند.

رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر افزود: این رویداد در پنج محور اجرا شد که تمامی محورها رویکرد اجتماعی داشتند.

وی ادامه داد: از میان ۴۰ ایده که از سراسر کشور دریافت شد هشت ایده در مرحله داوری پذیرفته شد و سه تیم برتر از این میان انتخاب شدند.

در این مسابقات رتبه اول را تیم رعد از گیلان با ایده استفاده از مولتی کود ارگانیک در جهت بهینه سازی مصرف آب در تولید محصولات کشاورزی کسب کرد.

رتبه دوم را تیم زیست آزما از دشتی با ایده کشت زعفران به روش هوا کشت (آیروپونیک) مستقر در مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتی کسب کرد.

مقام سوم نیز به تیم اندیشه سبز خلیج فارس از بوشهر با ایده استفاده از سطوح آب گیر پلیمری برای استحصال آب باران و توسعه درختکاری در زمین‌های بایر رسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *