پنج واحد فناور بوشهر مجوز “شرکت‌های خلاق” دریافت کردند


عبدالحسن بهرامی معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری خلیج فارس اعلام کرد: با دریافت این مجوزها در حوزه صنایع فرهنگی و هویت ساز، شمار شرکت‌های خلاق مستقر در مجموعه پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر به ۱۲ شرکت افزایش یافت.
وی افزود: در زمان حاضر ۲۶ شرکت دانش بنیان و ‌۱۲ واحد خلاق، فرهنگی و هویت ساز در پارک علم و فناوری و مراکز رشد استان بوشهر مستقر هستند.

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر عنوان کرد: واحدهای فناور “فرتاک ژرف اندیش لیان سازنده اسباب‌بازی خلاق”، “منشور گستران آوات طراح بازی ویدئویی”،”فناوران جوان راشا جنوب سازنده پلتفرم هوشمند”، “تخصصی مدیریت فروش و کسب و کارهای آنلاین” و “چوب صنعت نخل کبکاب سازنده ظروف چوبی و تزئینی، موفق به دریافت مجوز خلاق شدند.

بهرامی توضیح داد: شرکت های خلاق، موسسه های خصوصی نوآوری هستند که در حوزه صنایع خلاق و فرهنگی فعالیت و یا الگوهای نوین کسب‌وکار را در ارائه محصولات و خدمات خود به کار گرفته‌اند.

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری خلیج فارس ادامه داد: جوهره رشد این شرکت‌ها خلاقیت و نوآوری در ارائه محصولات و خدمات جدید و مدل‌های نوین کسب و کار در سطح بازار هدف است.

وی عنوان کرد: صنایع خلاق و فرهنگی در هشت دسته کلی کسب‌وکارهای دیجیتال و فضای مجازی، صنایع دیداری و شنیداری، صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی، هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی، بازی، اسباب‌بازی و سرگرمی، طراحی و معماری، چاپ و نشر و گیاهان دارویی و طب سنتی جای می‌گیرند.

بهرامی یادآور شد: از سوی دبیرخانه صنایع خلاق و نرم هویت ساز معاونت علمی و فناروی و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری خدمات متعددی به شرکت‌های خلاق ارائه می شود و این واحدها می‌توانند از مزایای شرکت‌های دانش بنیان‌ استفاده کنند.

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری خلیج فارس گفت: در زمان حاضر ۱۵۶ واحد فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری خلیج فارس مستقر هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *