نشست نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم و رئیس‌ پارک علم و فناوری خلیج فارس با رئیس امور آموزش سازمان برنامه و بودجه کشور


در نشست نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم و رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس و رئیس دانشگاه خلیج فارس با رئیس امور آموزش سازمان برنامه و بودجه کشور، به بررسی وضعیت بودجه حوزه فناوری و علمی استان پرداخته شد.
دکتر دشتی رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس در این نشست اظهار داشت: عدم تخصیص اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه ای پارک علم و فناوری خلیج فارس در سال جاری، این پارک علم و فناوری را با مشکلاتی روبرو کرده است.
دشتی افزود: پارک علم و فناوری خلیج فارس طی دوره ۵ ماهه اخیر موفق به صادرات بیش از ۳۰۸ هزار یورو محصولات و خدمات شرکت های فناور و دانش بنیان شده و با این وجود افزایش صادرات محصولات دانش بنیان نیازمند حمایت در حوزه زیرساختی و مالی است.
دشتی بیان داشت: با توجه به تصویب اعتبار در سفر رئیس محترم جمهور به استان بوشهر، تخصیص اعتبار مذکور برای اتمام پروژه های عمرانی پارک تا پایان سال ضرروی خواهد بود.
رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس تاکید کرد: رشد و توسعه فعالیت های فناورانه و ایجاد اشتغال مولد در استان، نیازمند افزایش اعتبارات هزینه ای به منظور حمایت از واحدهای فناور و دانش بنیان است، با اعتبارات فعلی توسعه شرکت های دانش بنیان با مشکلاتی روبرو است و می‌طلبد سازمان برنامه و بودجه کشور حمایت‌های بیشتری از پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر انجام دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *