نشست ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان استان بوشهر برگزار شد


احمد محمدی‌زاده استاندار بوشهر در جلسه قرارگاه توسعه اقتصاد دانش‌بنیان استان بوشهر گفت: در کشور ما مشکل منابع نیست به همین دلیل، مدیر کارآمد کسی است که بتواند منابع و ظرفیت ها را شناسایی کرده و در تحقق اهداف به کار گیرد.

وی با اشاره به اینکه قانون جهش تولید دانش‌بنیان به تصویب مجلس رسیده است، افزود: باید با کمک ظرفیت‌های استان مسیر عقب افتاده را با شتاب بیشتری طی کنیم.

محمدی زاده گفت: با استفاده از ظرفیت های بسیار خوب دانشگاه های استان باید خروجی دانشگاه ها را به ورودی پارک و مراکز رشد برسانیم و زمینه فعالیت های دانش‌بنیان را بین دانشگاهیان نهادینه کرد.

استاندار بوشهر ضمن اشاره به تعطیلی برخی شرکت‌ها ابراز داشت: شرط ادامه حیات و تعالی شرکت ها دانش‌بنیان شدن آنهاست اگر شرکتی به سمت دانش‌بنیان شدن نرود حتما از چرخه اقتصاد حذف می‌شود به همین دلیل موضوع دانش بنیان کردن صنایع استان و شرکت های موجود در شهرک های صنعتی و کشاورزی، منطقه ویژه اقتصادی و‌… مد نظر قرار بگیرد.

محمدی زاده تاکید کرد: در کلیه شهرک‌های صنعتی استان نقاطی برای فعالیت شرکت های دانش‌بنیان ایجاد شود و زمین به شرکت های دانش بنیان استان اختصاص پیدا کند.

ایشان افزود: نیروگاه انرژی اتمی و شرکت های نفت و گاز و پتروشیمی یک نقطه قوت برای شرکت‌های دانش‌بنیان استان هستند. نیروگاه و شرکت های پتروشیمی و صنایع نفت و گاز استان باید از ظرفیت شرکت های فناور و دانش بنیان استان استفاده کنند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه ۱۰ درصد از اعتبارات تملک دارایی استان به فعالیت های حوزه دانش بنیان اختصاص می یابد، افزود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری و پارک علم و فناروی خلیج فارس جهت برنامه ریزی و اجرایی سازی آن مشخص شده اند‌‌.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *