عملیات اجرایی زیرسازی معابر طرح جامع پارک علم و فناوری خلیج فارس آغاز شد


به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خلیج فارس، علی باستین معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر ظهر امروز در آیین کلنگ‌زنی مرحله نخست زیرسازی معابر طرح جامع عمرانی پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر با بیان اینکه توسعه زیرساخت دسترسی به پارک علم و فناوری بوشهر یکی از اولویت‌ها است، اظهار داشت: با تکمیل این زیرساخت‌ها واگذاری اراضی به شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان آغاز می‌شود.

وی حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: از محل تسهیلات قرض‌الحسنه تبصره 16 قانون بودجه سال 1401 با سود 4 درصد 60 میلیارد تومان به شرکت‌های دانش‌بنیان استان بوشهر پرداخت شد و امسال به‌صورت ویژه این مهم در دستور کار قرار دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر تکمیل زیرساخت‌ها در پارک علم و فناوری خلیج‌فارس بوشهر را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: در این راستا تکمیل زیرساخت‌های شهرک زیست فناوری دلوار تنگستان به‌عنوان نخستین شهرک زیست فناور مورد تصویب قرار گرفته است که پس از انجام زیرساخت‌ها واگذاری اراضی در این شهرک به شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان آغاز می‌شود.

باستین استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در شهرک زیست فناوری و پارک علم و فناوری را یکی از برنامه‌های امسال دانست و تصریح کرد: امید است با حمایت‌های ویژه از این شرکت‌ها روز به روز بر تعداد این شرکت‌ها و کیفیت محصولات آنها افزوده شود.

رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر هم با اشاره به کلنگ‌زنی زیرسازی معابر طرح جامع عمرانی پارک علم و فناوری خلیج فارس گفت: اعتبار پروژه زیرسازی معابر و تأسیسات در مجموع 40 میلیارد تومان است که بخشی از آن آن تخصیص یافته است.

رحمان دشتی اضافه کرد: برای واگذاری اراضی پارک علم و فناوری به شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان پس از زیرسازی 4 هکتار آماده واگذاری می‌شود.

وی افزود: با واگذاری 10 قطعه زمین و ساخت و ساز 2 فضا توسط شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان پارک علم و فناوری از سطح 2 به سطح یک ارتقا پیدا می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *