صدور مجوز فعالیت شرکت های دانش بنیان در منطقه تسهیل می شود


مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در دیدار با رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس از تسهیل صدور مجوز فعالیت شرکت های دانش بنیان در منطقه خبر داد.

سخاوت اسدی با اشاره به رشد شرکت های دانش بنیان و نقش آن ها در توسعه کشور گفت: پیشرفت های مربوط به حوزه علم و فناوری در کشور بسیار امیدبخش است و تداوم این امر نیازمند حمایت دستگاه های دولتی از شرکت های دانش بنیان است تا زمینه تجاری سازی پژوهش های دانشگاهی در کشور فراهم شود.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس افزود: فرصت‌های بی نظیری در پارس جنوبی بواسطه تنوع فعالیت ها و محصولات تولیدی منطقه پیش روی شرکت های فناور محور است که امیداریم با هم افزایی بین شرکت های دولتی و خصوصی گامی اساسی در تحقق شعار امسال برداریم.

اسدی با بیان اینکه ذخایر و ظرفیت های موجود در استان بوشهر یک نعمت برای توسعه محسوب می شود گفت: تلاش ما فعال سازی بسترهای قانونی برای رشد شرکت های دانش بنیان در منطقه است و ما در سازمان منطقه ویژه پارس این وعده را خواهیم داد زمینه های صدور مجوز فعالیت شرکت های دانش بنیان را تسهیل خواهیم کرد.

دکتر حسن حبیبی نیز در این دیدار با اشاره به شعار امسال گفت: تلاش ما در مجموعه پارک علم و فناوری خلیج فارس تبدیل ایده های علمی پژوهشگران و نخبگان جامعه و تکمیل تبدیل چرخه علم به ثروت است که از این رهگذر اقتصاد دانش بنیان در جامعه مستقر شود.

حبیبی با بیان اینکه هم اکنون 123 نوع محصول دانش بنیان برای اولین بار در کشور تولید می شود گفت:نفت و گاز،کشاورزی، پزشکی بویژه داروهای خاص و سلول های بنیادی بیشترین حوزه های تولیدی دانش بنیان را شامل می شود که در صورت حمایت شرکت های دولتی بویژه صنایع بزرگ کشور تحولی چشم گیر در این عرصه رقم خواهد خورد.

رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس تصریح کرد: جذابیت استقرار و سرمایه گذاری شرکت های دانش بنیان در منطقه می تواند بخشی عمده ای از نیازهای صنعت در منطقه را برآورده سازد این در حالی است که پیش از این مشکلات زیادی برای اقناع شرکت ها برای همکاری وجود داشت اما باید همه به این باور برسند توسعه کشور در گرو توجه به شرکت های رشد یافته فناور محور است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *