دیدار رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس با خانواده شهید حمیدرضا زارعی


به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خلیج فارس، در هفته دفاع مقدس، به منظور تجلیل و تکریم از مقام والای شهدا و خانواده معظم شهدا، دکتر رحمن دشتی رییس پارک علم و فناوری خلیج فارس با حضور در منزل شهید فناوری استان بوشهر شهید حمیدرضا زارعی، با خانواده این شهید والامقام دیدار و‌ گفتگو کرد.

در این دیدار، سرپرست معاونت فناوری و نوآوری، سرپرست معاونت پشتیبانی و عمرانی، رئیس مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتی، فرمانده حوزه والفجر روستای درازی و جمعی از پرسنل پارک علم و فناوری خلیج فارس نیز حضور داشتند.

خلبان شهید «حمیدرضا زارعی» از شهدای فناوری استان بوشهر، در بهمن‌ماه سال ۱۳۴۷ در شهرستان «دشتی» در استان بوشهر متولد شد. شهید زارعی نقش مهمی در عکس‌برداری هوایی برای تأمین نیازمندی اطلاعاتی قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) بر عهده داشت. با سقوط شهر فاو در فروردین‌ماه سال ۱۳۶۷ زارعی و هم‌رزمش «قاسمی» نگران از این موضوع که کاروان تجهیزاتی پهباد به دست ارتش بعث بیفتد با موتورسیکلت خود را به فاو رساندند تا کاروان را منهدم سازند و یا با خود به عقب بازگردانند. اما به رغم جست‌وجوی هم‌رزمانش هرگز خبری از این دو به دست نیامد و ۱۷ سال بعد خبر شهادت این شهید به خانواده ایشان اعلام شد و شهید همچنان مفقودالاثر هستند.

در پیام تقدیر دکتر دشتی رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس که به مادر و‌ عموی شهید تقدیم شده است آمده است؛

یکی از زیباترین جلوه‌های حیات طیبه بشریت گذشتن از جان، مال، آبرو و هستی در راه خداوند می باشد. امام حسین (ع) مظهر تام و کمال این از خود گذشتگی در طول کلیه اعصار تاریخ می باشد. جوانان مؤمن و انقلابی کشور با الگو گرفتن از سرور و سالار شهیدان و تبعیت از امام امت خمینی کبیر (ره) به طریقی زیست نمودند که تا دنیا باقی است، نام نیک شان زمزمه نیمه شب مستان می باشد. جامعه علمی فناوری استان بوشهر تا ابد قدردان شهدا و خانواده های ایشان بوده و امنیت و آرامش امروز را مرهون جهاد و فداکاری شهدای عزیر و ارجمند می داند. ما برای تسلای دل شما خانواده شهیدان ارجمند فرموده مقام معظم رهبری ( مدالظله العالی) را تکرار می کنیم که: تسلّای بزرگی است برای شما، اینکه احساس کنید اینها کاری کردند که آدم‌های بزرگ، شخصیّت‌های بزرگ معلوم نیست به‌آسانی بتوانند این کار را انجام بدهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *