حمایت های مجتمع گاز پارس جنوبی از پارک علم و فناوری استان بوشهر ستودنی‌است


به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خلیج فارس، رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس گفت: مجتمع گاز پارس جنوبی با حمایت‌های بسیار خوبی که در سال‌های اخیر جهت رشد و شکوفایی دانش‌بنیان‌ها داشته است یکی از بسترهای مهم برای توسعه ظرفیت دانش بنیان‌ها در استان بوشهر می‌باشد.

دکتر رحمن دشتی، در دیدار با احمد باهوش، مدیر عامل مجتمع گاز پارس جنوبی بیان کرد: توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان، برقراری ارتباط با پارک‌های علم و فناوری خلیج فارس، توسعه بهره‌مندی از توان سازندگان و گسترش اقدام‌های پژوهشی از جمله فعالیت‌ها و دستاوردهای مهم پارک علم و فناوری خلیج فارس و مجتمع گاز پارس جنوبی می‌باشد.

رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس در ادامه تصریح کرد: دانش‌بنیان‌ها و سازندگان ساخت بار اول اکنون هم در زمینه بهره‌برداری و مهندسی و هم در زمینه رشد دانش و فناوری به‌خوبی عمل کرده‌ و با این روال با اطمینان می‌توانیم بگوییم، با آمادگی کامل و با تکیه بر هوش، تخصص و تجربه جوانان و خردمندان در جهت تامین نیازمندی‌های پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی حرکت کرده و برای رشد و شکوفایی اقتصاد کشور گام بر‌می‌داریم.

دشتی ادامه داد: برای راه‌اندازی ساختمان پارک و فناوری خلیج فارس در سایت یک و دو مجتمع گاز پارس جنوبی هماهنگی‌های خوبی با مدیران بزرگترین مرکز تولید گاز در کشور صورت گرفته و امید داریم در آینده نزدیک این مهم به سرانجام برسد.

وی ادامه داد: افزایش تولید گاز و محصولات جانبی و تامین بیش از 75درصدی گاز کشور در مجتمع گاز پارس جنوبی نشان از رشد محصولات فناورانه، استفاده از قطعات و تجهیزات سازندگان ایرانی، دانش‌بنیان‌ها و بار اول در این مجموعه بزرگ دارد.

دشتی در ادامه اظهار کرد: اکنون مجتمع گاز پارس جنوبی سیاست‌های بسیار خوبی را تنظیم کرده که تأمین‌کنندگان، سازندگان داخلی و دانش‌بینان‌ها رشد و به شکوفایی برسند و امید داریم در سایه همین تعامل و همکاری دوجانبه این روند پیشرفت‌ها با شتاب بیشتری همراه باشد.

احمد باهوش مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی، در نشست مشترک با رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس بیان کرد: مجتمع گاز پارس جنوبی با نگاه مثبت جهت رشد و پویایی جوانان استان بوشهر در پارک علم و فناوری و دانش بینان‌ها حرکت می‌کند و با تمام توان برای پیشرفت و شکوفایی استعداد جوانان این استان تلاش خواهد کرد.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی ادامه داد: این مجموعه در سال گذشته توانست مقام برتر وزارت نفت را در جهت همکاری و تعامل با ساخت بار اول کسب نماید و در حال حاضر نیز با بیش از 120 شرکت داخلی و دانش بنیان تعامل و همکاری دارد.

باهوش گفت: پارک علم و فناوری خلیج فارس و دانش بنیان‌ها در استان بوشهر باید حضوری چشمگیر و گسترده در نمایشگاه‌های حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی داشته و خروجی‌های مثبت را به ثبت برسانند و از ظرفیت‌های موجود در منطقه پارس جنوبی نهایت استفاده و بهره را ببرند.

وی ادامه داد: خوشبختانه پروژه‌های خوبی را با ساخت بار اول استان بوشهر آغاز کرده‌ایم و امید داریم مرکز رشد مجتمع گاز پارس جنوبی با پارک علم و فناوری خلیج فارس همسو و همگام حرکت کنند تا شاهد رشد و شکوفایی تولید در پالایشگاه‌های سیزده‌گانه پارس جنوبی باشیم.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی در ادامه تصریح کرد: با حضور نخبگان در مجتمع گاز پارس جنوبی و همکاری با پارک علم و فناوری خلیج فارس، باید مانند دو بال در کنار هم برای شناسایی نیازمندی‌های اساسی و راهبردی این مجموعه بزرگ گازی کشور تلاش کنند و در همین راستا، آزمایشگاه مرکزی پارک علم و فناوری در مجتمع گاز پارس جنوبی یکی از نیازمندی‌های مهم می‌باشد که باید راه‌اندازی گردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *