حمایت های مالیاتی از شرکت های پارک علم و فناوری خلیج فارس بیشتر می شود


به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خلیج فارس، رستمی مدیر کل امور مالیاتی استان با حضور در جمع مدیران شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری از حمایت اداره کل امور مالیاتی از شرکت های دانش بنیان و واحد های فناور خبر داد.

در این نشست ابتدا دکتر حسن حبیبی رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس به بیان مشکلات و ظرفیت های شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری و مراکز رشد پرداخت و‌ افزود: شرکت های زیر مجموعه پارک علم و فناوری استان بوشهر موفق شدند در سال گذشته برای حدود هزار و‌ ۶۰۰ نفر اشتغال مستقیم و بیش از ۵ هزار شغل غیر مستقیم ایجاد کنند.

وی با اشاره به تلاش های انجام شده در راستای تحقق شعار سال به تولید دانش بنیان و اشتغال آفرینی گفت: در حال حاضر بیش از ۱۷۵ شرکت دانش بنیان و واحد فناور در پارک علم و فناوری خلیج فارس مستقر هستند که میزان پذیرش این شرکت ها در سه ماه اول امسال دو برابر سال گذشته است.

حبیبی یکی از لازمه های تشکیل و جذب شرکت های دانش بنیان را در اختیار قرار دادن فضای استقرار عنوان کرد و اظهار داشت: در حال حاضر ساختمان مرکزی پارک علم و فناوری خلیج فارس با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است که انتظار می رود با حمایت های مسئولان هر چه سریع تر تکمیل شود تا از این طریق مشکل استقرار ۴۰ شرکت برطرف شود.

رستمی مدیر کل امور مالیاتی استان بوشهر در این نشست از اختصاص واحدی خاص به انجام امورات مالیاتی شرکت های پارک علم و فناوری خلیج فارس خبر داد و‌ گفت: از تمام ظرفیت ها برای تسهیل انجام امور مالیاتی شرکت های دانش بنیان و واحد های فناور به ویژه در خصوص معافیت های مالیاتی استفاده خواهیم کرد.

در ادامه این نشست چهار ساعته، مشکلات این شرکت ها به صورت موردی بررسی و اقدامات لازم جهت برطرف شدن این مسائل در دستور کار امور مالیاتی استان قرار گرفت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *