بازدید مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری خلیج فارس


مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر و معاونین ایشان به اتفاق رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس از شرکت‌های فناور دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری خلیج فارس بازدید کرد.

دکتر رحمن دشتی رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر در نشست هم اندیشی پارک علم و فناوری خلیج فارس و اداره کل بنادر استان بوشهر گفت: در استان بوشهر اکنون 160 شرکت دانش بنیان فعالیت دارد که از این شمار 30 شرکت به صورت تخصصی در حوزه دریا و دریانوردی فعالیت می کنند و در صورت راه اندازی پردیس علم و فناوری دریا می تواند پیشگام این حوزه باشد و نیاز استان های ساحلی در حوزه دریا را به نحو مطلوبی تامین کند.
وی اظهار کرد: با وجود چنین ظرفیت تخصصی و ارزشمند استان بوشهر می تواند استان پیشرو در راه اندازی پردیس علم و فناوری دریا باشد.

دشتی افزود: با توجه به اهمیت مرکز یاد شده انتظار می رود اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز بتواند به سهم خود برای راه اندازی پردیس علم و فناوری دریا گام بردارد.

محمد شکیبی نسب در این نشست اظهار کرد: در بازدید صورت گرفته از شرکت های دانش بنیان این واحدها در بخش ساخت شناورهای تفریحی و امدادی، مقابله با آلودگی های دریایی و قطعات فنی تولیدات و توانمندی های قابل توجهی از خود به نمایش گذاشتند که این ظرفیت می تواند در خدمت توسعه و پیشرفت دریامحور استان قرار گیرد.
وی افزود: اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر به تناسب این ظرفیت‌ها تلاش می کند تا تولیدات این شرکت‌ها که حاصل تلاش متخصصان توانمند داخلی است را برای پیشبرد برنامه های خود بکار گیرد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: در همین راستا سعی داریم با بازدید از شرکت های دانش بنیان و برگزاری نشست های مشترک، زمینه تعامل و همکاری هر چه بیشتر فی ما بین اداره کل بنادر و دریانوری استان و پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر را ایجاد کنیم که تحقق این مهم نیز بی تردید به توسعه بازار شرکت های دانش بنیان کمک شایانی خواهد کرد.
وی عنوان کرد: شرکت های دانش بنیان در چند سال اخیر دستاوردهای قابل توجهی برای کشور داشته اند و با وجود چنین نقش و جایگاه انکارناپذیری همواره خود را موظف به حمایت از ظرفیت های دانش بنیان می دانیم. در ارتباط با مطالبه راه اندازی پردیس علم و فناوری دریا نیز با تشکیل کمیته های تخصصی، مطالعات و امکان سنجی‌های مورد نیاز پیرامون راه اندازی این مرکز، تصمیم گیری خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *