چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کارگاه «آشنایی با مفاهیم امنیت اطلاعات» در پارک علم و فناوری خلیج فارس

 

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خلیج فارس، سه‌شنبه ۲۱ فروردین‌ماه ۱۳۹۷کارگاهی تخصصی دوره مقدماتی ISMS بر مبنای استاندارد در مرکز رشد علم و فناوری خلیج فارس برگزار شد.

این کارگاه که توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران و با همکاری پارک علم و فناوری خلیج فارس برگزار شد، شرکت‌ها و تیم‌های حاضر با مفاهیمی چون «مقدمات امنیت اطلاعات»، «ISMS و استاندارد مرجع»، «روش‌های پیاده‌سازی ISO27001:2005» و «مدیریت ریسک در حوزه امنیت اطلاعات» آشنا شدند.

میلاد یدالهی مشاور سازمان فناوری اطلاعات ایران در حوزه ISMS با اشاره به اهمیت امنیت اطلاعات گفت: امروزه امنیت اطلاعات بزرگترین چالش در عصر فناوری اطلاعات محسوب می‌شود و حفاظت از اطلاعات در مقابل دسترسی غیرمجاز، تغییرات و خرابکاری امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است. او افزود: سیستم مدیریت مبتنی‌بر امنیت اطلاعات به یک سازمان این امکان را می‌دهد که مواردی چون بهبود فعالیت‌های سازمان، تامین اهداف امنیت اطلاعات سازمان، تطابق با آیین‌نامه‌ها و قوانین مربوط به کار، مدیریت داریی‌های اطلاعاتی و رضایت مشتریان و ذینفعان را برآورده کند.

در ادامه یدالهی از تصمیم این سازمان جهت توانمندسازی شرکت‌های بومی برای اجرای پروژه‌های ISMS در استان‌ها خبر داد و گفت: دلیل عدم تحقق این امر در بسیاری از استان‌ها کمبود توانایی‌های تخصصی لازم شرکت‌های بومی در این حوزه می‌باشد. در این دوره که برای شرکت‌ها و تیم‌های فعال در زمینه فناوری اطلاعات برگزار شد، برخی شرکت‌هایی که پیش از این دوره برای دریافت مجوز در زمینه‌های آموزشی، مشاوره و ISMS اقدام کرده بودند، در مورد چالش‌ها و مشکلات موجود در این مسیر صحبت کردند. آن‌ها معتقد بودند که برای شرکت‌های نوپای بومی می‌بایست در مورد برخی پیش‌شرط‌های لازم جهت اخذ مجوزها تغییراتی صورت گیرد. در پایان این دوره آموزشی بر اساس فرم‌های تکمیل شده توسط شرکت‌ها، هر شرکت مورد تجزیه و تحلیل مدرس دوره قرار گرفت.

 


١٢:١٤ - چهارشنبه ٢٢ فروردين ١٣٩٧    /    عدد : ١٣٢٨    /    تعداد نمایش : ٢٨٣٢